O mnie

Jestem Marta!

Mój blog to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma tu nakazów i zakazów, nie grożę palcem i nie krzyczę, ale informuję. Piszę o rzeczach, na których się znam – jestem dyplomowanym dietetykiem oraz technologiem żywności. Moją pasję do jedzenia przekładam na życie codzienne. Chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Przez ponad 10 lat byłam wegetarianką i wiem jak trudne jest znalezienie dobrych przepisów na fajne potrawy bez mięsa. Ze względów zdrowotnych musiałam zmienić dietę co przyniosło dodatkowe kilogramy, ale i nową wiedzę. Kolejne zmiany diety to okres ciąży i karmienia piersią. Jak widzicie sama przetestowałam wiele diet i wiem jak trudne jest odchudzanie czy utrzymanie formy. Dlatego możecie tu znaleźć proste i tanie diety do pobrania. Darmowe pomysły na śniadanie czy ciekawe przepisy, które sama wypróbowałam i nieraz ratowały mnie w podbramkowej sytuacji.

Ukończyłam studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ale nie był to koniec mojej edukacji. Ze względu na to, że jedzenie to nie tylko moja miłość i pasja, ale także sposób na życie ciągle zdobywam nową wiedzę. Uczestniczę w konferencjach, szkolę się i odbywam kursy, by pomagać na najwyższym poziomie.

Informacje, które przekazuję popieram naukowymi artykułami, by każdy sam mógł sprawdzić ich poprawność i zastanowić się nad ich treścią. Dzięki temu macie pewność, że nie są to kolejne wyssane z palca informacje, których pełno w internecie. Staram się poruszać różne kwestie dlatego jeśli macie pytania, refleksje lub zwyczajnie się z czymś nie zgadzacie piszcie na maila lub w komentarzu pod artykułem. Chętnie odpowiem każdemu, oczywiście w miarę wolego czasu.

Cóż znajduje się tu poza zdrowym jedzeniem? No wszystko z tym związane, czyli odchudzanie, aktywność fizyczna, przygotowanie posiłków, przepisy, diety… Ale też piszę o różnych nowościach na rynku, ciekawostkach, o rzeczach różnych, które są wokół nas na co dzień, a o których często zapominamy.